Euroliiga finaal.Foto: ANTONIO BRONIC
21. mai 2017, 22:56

Istanbulis toimunud korvpalli Euroliiga võitis kohalik klubi Fenerbahce, finaalis oldi 80:64 üle Olympiacosest.

Finaal kulges algusest peale Fenerbahce taktikepi all: avaveerand võideti 26:18, poolaeg 39:34, kolmas veerand 60:48. Sellist edu enam lõpu eel maha ei mängitud.

Bogdan Bogdanovic ja Nikola Kalinic tõid mõlemad võitjatele 17 punkti. Luigi Datome lisas 11, Ekpe Udoh 10 silma. Kaotajate parimana viskas Khem Birch 14 punkti.

Fenerbahce peatreener Željko Obradovic tuli Euroliiga tšempioniks juba üheksandat korda. Esimene võit saabus 1992. aastal, kui tema juhendada oli Belgradi Partizan. Hilisem tiitlid on tulnud Badalona, Madridi Reali ja Panathinaikosega (viis korda). Fenerbahcega oldi tiitlile lähedal aasta eest, kui finaalis kaoati CSKAle.