NAASEB KOJU: Wayne Rooney avaldamas tänu südamelähedaseks saanud Unitedi poolehoidjatele. Foto: John Sibley
11. juuli 2017, 04:00

Legend Rooney taasnaitus vana armastusega

Inglismaa jalgpallitäht Wayne Rooney siirdus nädalavahetusel oma lapsepõlveklubisse Everton. Kuigi vahepeal käidud rada oli mehe jaoks edukas, on tema armulugu Liverpooli sinise satsiga kulgenud üle kivide ja kändude.

Aasta oli 2002, kui 16aastane Rooney raius ennast igaveseks Evertoni poolehoidjate südameisse. Punaste juustega poisiklutt oli tassinud tiimi U18 vanuseklassi karikafinaali ning Evertoni kodustaadionil mängitud kohtumises ajas ründetuus fännid eufooriasse, kui 23. minutil satsi juhtima viis. Värava tähistamisel tõstis inglane enda särgi, mille alt paistis kirje „Once a blue, always a blue“ (Ühe korra sinine, alati sinine – K.J.). Loosung, mida kõik poolehoidjad võtsid kindla lubadusena.

Evertoni treeningutega 9aastaselt liitunud Rooney tegi oma profidebüüdi kõigest 16aastaselt ja napid poolteist kuud hiljem avas ta karikasarjas oma väravatearve. Kuulsaima tabamuse lõi noormees viis päeva enne oma 17. sünnipäeva, kui tema 90. minuti tabamusest alistati Arsenal 2:1. Väravaga lõpetas Rooney Londoni klubi 30-mängulise kaotuseta seeria.