Anett Kontaveit jõudis WTA-turniiri finaali!Foto: MAX ROSSI
22. juuli 2017, 15:24

SUPER! Heas hoos Anett Kontaveit jõudis järjekordselt WTA-turniiri finaali! (5)

Suurepärast hooaega tegev tennisist Anett Kontaveit (WTA 32.) jõudis tänavu (ning kogu oma karjääri jooksul) kolmandat korda WTA-turniiri finaali.

Šveitsis Gstaadis toimuval turniiril alistas Kontaveit 76 minutit kestnud poolfinaalis tšehhitari Tereza Martincova (WTA 140.) tulemusega 6:4, 6:1.

Martincova, kes teises ringis lükkas konkurendist maailma 20. reketi, prantslanne Caroline Garcia, näitas tänagi head mängu. Tšehhitar murdis avasetis Kontaveidi pallingugeimi ning asus 2:0 eduseisu. Ebakindlalt alustanud Anett suutis end koguda ning võitis seti 6:4.

Teist setti alustas Kontaveit Martincova servi murdmisega ning võidetud edul ta käest libiseda ei lasknud.

Homses finaalis kohtub Kontaveit hollandlanna Kiki Bertensiga (WTA 35.), kes sai poolfinaalis loobumisvõidu Hispaania tennisisti Sara Sorribers Tormo (WTA 97.) käest.

"Ma olen finaalipääsu üle väga õnnelik, ootan homset väga," ütles Kontaveit kohtumise lõppedes. "Kiki on väga hästi ja enesekindlalt mänginud, tuleb raske matš."