Rootsi vs Eesti.Foto: Robin Roots
24. juuli 2017, 22:41

NII SEE JUHTUS | Sport 24.07: Eesti korvpallikoondis alistas kodusaalis Rootsi, Kontaveit tõusis karjääri parimale kohale

Mida head pakub tänane spordipäev? Hoia Õhtulehe otseblogil silm peal ja sa ei maga midagi tähtsat maha. Head kaasaelamist!
22:41

Päeva lõpetuseks uudis muusikamaailmas: Eesti kõigi aegade parim väravavaht pääses laulu sisse! HEAD ÖÖD!

22:02
SUUSATAMINE

21:06

21:04
TENNIS

Homme alustavad Estonian Openil Kanepi ja Zopp

Pärnus toimub sel nädalal 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF turniir Merko Estonian Open. Avapäev eestlastele erilist edu ei toonud.

Esimesest ringist said võidud Elena Malõgina naiste üksikmängus ja meespaar Mattias Siimar / Markus Kerner.

Homme hommikul kell 11 alustavad üksikmängudega Maileen Nuudi ja Tuule Tani. Pärast seda on väljakul meeste üksikmängudes Kristofer Siimar, Kristjan Tamm, Mattias Siimar. Pärastlõunal (mitte enne kella 16) on Jürgen Zopp vastamisi sakslase Leonard Von Hindtega. Päeva mäng kell 18 on Kaia Kanepi ja poolatar Aleksandra Buczynska vahel.

Eestlaste mängud toimuvad kõik kesklinna väljakutel (Ringi 14a). Keskuse juures on üles seatud telk, kus saab süüa ja juua. Põnevaid toite pakub Piparmündi Foodtruck.

20:18
Eesti vs Rootsi (Robin Roots)
20:14

9,2 sekundit enne matši lõppu viib Keeduse kaugvise Eesti 77:72 juhtima.

20:01

Viis minutit lõpuni ja mäng endiselt tasavägine. Eesti juhib 66:63.

19:52

19:47

Eesti võidab kolmanda veerandaja lausa 23:11 ja on enne otsustavat perioodi ees 58:56. Väga ilusat mängu on tegemas Kitsing, kelle arvel on juba 18 silma.

19:37

Eesti-Rootsi kohtumises on alanud teine poolaeg ja Eesti on ligi 20punktilisest kaotusseisust välja tulnud. Rootsi sai esimesed punktid alles nelja ja poole minuti järel. Seis Eesti poolelt vaadates 44:47.

19:15

20 minutit mängitud ja Eesti läheb vaheajale 35:45 kaotusseisus. Viimastel minutitel mängis Eesti lühikese koosseisuga ja kaitse muutus tihedamaks. Eesti resultatiivseim on Kristjan Kitsing 11 punktiga, Rootsile on Ludde Hakanson toonud samuti 11 silma.

19:05

Sama tendents jätkub, sest neli minutit enne poolaja lõppu on seis Eesti poolelt vaadates juba 25:42.

18:59

Eesti on kaitses päris hädas ja Rootsi saab ohtralt vabu kolmepunktiviskeid. Tabatud on neid päris hästi - lausa 11st 6. Seitse minutit poolaja lõpuni, Eesti on taga 20:34.

18:49

Esimene veerandaeg läbi, Eesti taga 18:25.

18:44

Kuus minutit mängitud ja mängu sekkub Veideman. Rootsi ees 14:9. Platsile tuleb ka Tartu Ülikooli värske täiendus Carl Engström, kellel on pikkust lausa 216 cm.

18:36

Kalevi spordihall on pooltäis, Rootsile elab kaasa nende U18 koondis, kes alustab reedel Tallinnas U18 B-divisjoni turniiri. Eesti noortekoondisest on esindatud Matthias Tass. Kahe minuti järel on seis 4:2 Rootsi kasuks.

18:30

Kalevi spordihallis algas just Eesti ja Rootsi koondiste sõprusmäng. Eesti alustas võrdlemisi huvitava algviisikuga - väljakul on Sten Sokk, Jaan Puidet, Janari Jõesaar, Kristjan Kitsing ning Janar Talts. Käevigastusega hädas olnud Rain Veideman tegi küll soojenduse kaasa, aga on vähemalt esialgu vahetusmeeste pingil.

17:49
JALGRATTASPORT

Martin Loo krooniti kaheksandat korda järjest Eesti meistriks

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses Eesti Jalgratturite Liidu ja MTÜ A&T Spordiklubi poolt korraldatud Eesti Meistrivõistlused maastikurattakrossis (2. kategooria).

Vanuseklassis ME/MU krooniti kaheksandat korda järjest Eesti meistriks viimaste aastate maastikuratta võitmatu kuningas Martin Loo (Hawaii Express), kes läbis raja keskmise kiirusega 17,4 km/h. Naiste eliitklassis tuli võitjaks Iiris Takel Kalevi Jalgrattakoolist.