Mihkel Kirves. Foto: Stanislav Moshkov
21. august 2017, 11:13

Eesti universiaadikoondis võitis Mihkel Kirvese imemängu abil Rumeeniat

Eesti universiaadikoondis pidas Taipeis toimuval universiaadil oma teise kohtumise, kui alistati Rumeenia 74:72.

Esimese poolajal mängu kontrollinud, kuid kolmandal veerandi suurelt kaotanud (9:20) eestlased pääsesid seekord ehmatusega. Otsustaval veerandil vastaseid siiski enam vähem ohutus kauguses hoidnud koondise parimana tõi fenomenaalsed 34 punkti ja 12 lauapalli Mihkel Kirves (visked 13/28). Siim-Markus Post toetas teda 10 punktiga.

Lauavõitluses jäime peale 45:44, visketabavus vastastel 45, meil 37%. Rumeenlased kaotasid palli tervelt 26 korral, meie patustasime 15 pallikaotusega.

Avamängus sai universiaadikoondis 97 : 52 jagu Araabia Ühendemiraatidest. Eesti koondise järgmine vastane on ülehomme tugev Argentina

Universiaadil mängivad: Norman Käbin, Siim-Markus Post, Oliver Metsalu, Mihkel Kirves, Sander Viilup, Karl-Johan Lips, Tõnis Peil, Rain Koort, Kristen Meister, Martin Jurtom, Madis Soodla ja Ron-Arnar Pehka.

Koondise peatreener on Indrek Visnapuu, abitreenerid Rait Käbin ja Kris Killing. Füsioterapeut Elo Heinaste.