Anett Kontaveit mängus Barbora Strycova vastu.Foto: AFP/Scanpix
20. september 2018, 09:22

MARATONLAHING! Kontaveit langes Tokyos ülipõneva madina järel (15)

Tennisist Anett Kontaveit (WTA 27.) kaotas Jaapani pealinnas Tokyos peetava 799 000 dollari suuruse auhinnafondiga WTA turniiri teises ringis tšehhitarile Barbora Strycovale (WTA 25.) pisut enam kui kolm tundi kestnud lahingu 6:7 (5:7), 6:3, 5:7.

Avasett kulges väga veidralt. Kontaveit alustas servimurdega (1:0), kuid kaotas seejärel viis geimi järjest (1:5). Ometigi ei tähendanud see Strycovale hõlpsat setivõitu, vaid eestlanna vinnas end 5:5 viigini. Lõpuks otsustas seti saatuse kiire lõppmäng, kus tšehhitas saavutas 7:5 paremuse.

Ka teises setis tegi Kontaveit hea stardi. Esmalt hoidis nulliga oma servi, misjärel võttis peaaegu sama kindlalt ära vastase pallingugeimi (2:0). Paraku järgnes kohe tagasilöök, Strycova realiseeris viienda (!) murdepalli ja tuli nii-öelda setti tagasi (2:1).

Barbora Strycova mängus Anett Kontaveidi vastu. Foto: AFP/Scanpix

Otsustavaks sai Kontaveidi murrang kaheksandas geimis, mis viis ta 5:3 juhtima. Järgnenud servigeim kulges seisuni 30:30 tasavägiselt, ent seejärel võitis eestlanna kaks punkti järjest ja vormistas 6:3 setivõidu.

Niisiis, kolmas ehk otsustav sett. Kontaveit jäi nobedalt 1:4 taha, ent suutis sarnaselt avasetile seisu taas viigistada (4:4). Kümnendas geimis jõudis tšehhitar ka esimese matšpallini, ent Kontaveit ei andnud siiski oma servi käest (5:5).

Strycova servis end hõlpsalt 6:5 ette, misjärel algas matšpallide virvarr. Esimesed kuus kaitses Kontaveit ära, ent seitsmenda lõpetas ta enda lihtveaga. Tšehhitar sai mesimagusa 7:5 seti- ja 2:1 mänguvõidu.

Statistika:

Strycovat ootab kolmandas ringis värske USA lahtiste tšempion, kohalik staar Naomi Osaka (WTA 7.).