Itaalia (sinises) oli Eestist (valges) pea jagu üle.Foto: AFP/Scanpix
11. november 2020, 23:36

0 : 4... Itaalia näitas Eesti vastu klassi

Eesti jalgpallikoondis kohtus ajaloos seitsmendat korda Itaaliaga ning sai kirja seitsmenda kaotuse. Firenzes peetud sõprusmatšis tunnistati neljakordsete maailmameistrite 0 : 4 paremust.
  • Eesti algkoosseis: Meerits, Pikk, Mets, Baranov, Teniste, Soomets, Ainsalu, Miller, Marin, Liivak, Sappinen
  • Itaalia algkoosseis: Sirigu, D'Ambrosio, Palmieri, Tonali, Gagliardini, Lasagna, Bernardeschi, Grifo, Bastoni, Soriano, Di Lorenzo

Avaminutil tekkis Eestil kohe poolvõimalus, kui Pavel Marini löök läks Itaalia kaitsja põrkest üle otsejoone. Järgnenud nurgalöögi järel sai löögile Artur Pikk.

Seejärel võttis Itaalia mänguohjad enda kätte ega andnud neid enam käest. 14. minutil lõi Vincenzo Grifo tõelise iluvärava, saates palli posti põrkest võrku umbes 20 meetri kauguselt. 27. minutil skooris meisterlikult Federico Bernadeschi.

Teisel poolajal tegi Eesti hulga vahetusi: sekkusid Edgar Tur, Georgi Tunjov, Michael Lilander, Erik Sorga, Mark Anders Lepik ja Henri Järvelaid.

74. minutil tegi Tunjov oma karistusalas vea ning järgnenud penalti realiseeris avavärava autor Grifo. 85. minutil eksis karistusalas Järvelaid ning seekord lõi penalti võrku Riccardo Orsolini.

Pühapäeval kohtub Eesti rahvuste liiga raames Põhja-Makedooniaga, kolmapäeval mängitakse Gruusiaga.

23:36

LÄBI! Itaalia lõi Eestile lõpuks neli, meie meestel ei tekkinud mingit võimalust.

23:30

85. minut. 4 : 0! Karistusalas eksib vahepeal vahetusest sekkunud Järvelaid ning seekord lööb penalti võrku Riccardo Orsolini.

23:17

75. minut. 3 : 0. Tunjov teeb karistusalas vea ning järgnenud penalti realiseerib Grifo.

23:01

Veel üks vahetus, Sappineni asemele tuleb Lepik.

23:01

58. minut. Miller läheb välja ja Sorga tuleb asemele. Kusjuures, nurgalöögid on 4 : 4 viigis.

23:00

56. minut. Eesti saab vahelduseks ühe kiirrünnaku ning Liivak teenib nurgalöögi. Paar olukorda hiljem murrab Liivak äärelt läbi ja lööb terava nurga alt ka peale.

22:50

Teine poolaeg. Eesti teeb kolm vahetust, Marini asemele tuleb Tur, Teniste asemele Lilander ja Ainsalu asemele Tunjov.

22:31

Avapoolaeg on lõppenud, Itaalia peal 2 : 0. Seniks aga pakume vaatamiseks võõrustajate teist tabamust:

22:15

27. minut. 2 : 0! Seekord võtab Federico Bernardeschi Eesti kaitsjad ette ja lööb individuaalse meisterlikkuse pealt palli alla nurka.

22:06

22:01

14. minut. 1 : 0! Itaalia läheb juhtima väga ilusast väravast, Freiburgi poolkaitsja Vincenzo Grifo vitutab palli paarikümnelt meetrilt ühe puutega postist sisse.

21:55

10. minut. Pärast avaminuti Marini lööki võttis Itaalia mänguohjad enda kätte. Pall on pidevalt Eesti väljakupoolel, aga suurt midagi ohtlikku pole juhtunud.

21:47

Avavile! Kohe esimesel minutil pääseb Marin pealelöögile ning Eesti teenib nurgalöögi. Ootamatu algus.

21:07

20:45

Soomets teeb küll debüüdi, aga tema algkoosseisu lülitamine ei üllata, sest Voolaid vihjas sellele juba eile.

20:42

Voolaid avaldas algkoosseisu. Suurem üllatus on ehk Pavel Marini alustamine vasakul äärel. Väravas on seekord Marko Meerits.