Doping

Nabi taotlus antidopingule: šokeeriv uudis on süvendanud soovi leida juhtunu põhjustele lõplik ja täielik selgus (13)

Toimetas Mart Treial, 23. veebruar 2021 14:04
Heiki Nabi.Foto: Alar Truu
Kreeka-rooma maadleja Heiki Nabi edastas täna Eesti antidopingu ja spordieetika sihtasutusele (EADSA) avalduse, milles taotleb B-proovi avamist, täielikku ülevaadet laboridokumentidest ja seletuskirja tähtaja pikendamist. 

"Šokeerivale uudisele järgnenud nädal on minus üksnes süvendanud soovi leida juhtunu põhjustele lõplik ja täielik selgus," lausus Nabi pressiteate vahendusel. "Kuna ma ei ole letrosooli teadlikult ja tahtlikult tarvitanud, pean ainuvõimalikuks oma süütust lõpuni kaitsta. Seetõttu otsustasin nõuda B-proovi avamist ja sellest lähtuvalt esitada veel kaks taotlust."

Samal teemal

Nabi selgitas, et avaldused on omavahel otseses sisulises seoses. "Küsisin koopiaid kõikidest laboridokumentidest, et saada ammendav ülevaade olemasolevast informatsioonist, mis mul seni puudub. Ainult nii saan ka ise jõuda tõe selgumisele lähemale," ütles ta. "Kuna mul ei ole enne kõigi andmetega tutvumist parimagi tahtmise korral võimalik sisulisi selgitusi jagada, palusin selle andmiseks määratud tähtaja (3. märts – toim.) pikendamist."

Ta lisas: "Soovin tekkinud olukorras teha kõigi juhtumiga seotud osapooltega igakülgset koostööd. Eelkõige loodan, et protsess saab sisulise lahenduskäigu. Omalt poolt saan sellest tuleneva vastuse anda pärast laboridokumentidega tutvumist.

Mõistan igati meedia ja Eesti inimeste kõrgendatud huvi, kuid esialgu olen ka ise täielikus teadmatuses. Jagan kindlasti mistahes olulist uut informatsiooni, kuid tõenäoliselt ei juhtu see enne laboridokumendtidega tutvumist ja B-proovi tulemuse selgumist."

Nabi 6. jaanuaril antud dopinguproovist leiti keelatud aine letrosooli kasutamise jälgi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee