Anett Kontaveit.

10. november 2021, 23:30

VÄGEV! Kontaveit alistas aastalõputurniiril kindlalt maailma kolmanda reketi (14)

Anett Kontaveit (WTA 8.) alistas WTA aastalõputurniiril maailma kolmanda reketi Barbora Krejcikova tulemusega 6 : 3, 6 : 4.

Matš kestis kokku tund ja 16 minutit. Esmakordselt aastalõputurniiril mängiv eestlanna lõi tervelt kaheksa serviässa ega lasknud kordagi vastasel enda servi murda.

Enne matši:

Varem tennisistid omavahel mänginud pole. Sarnaselt Kontaveidile pääses 25aastane tšehhitar aastalõputurniirile esmakordselt.

Krejcikova võitis tänavu oma esimese üksikmängu suure slämmi turniiri, kui triumfeeris Prantsusmaa lahtistel. Ta on ka tugev paarismängija, kus tuli Tokyos koos Katerina Siniakovaga olümpiavõitjaks.

Mehhikos Guadalajaras toimuval aastalõputurniiril on Kontaveidiga samas alagrupis veel hispaanlanna Garbine Muguruza (WTA 5.) ja tšehhitar Karolina Pliškova (WTA 4.).

Teises alagrupis on maailma teine reket Arõna Sabalenka, Kreeka tennisist Maria Sakkari (WTA 6.), poolatar Iga Swiatek (WTA 9.) ja hispaanlanna Paula Badosa (WTA 10.).

Maailma esireket, austraallanna Ashleigh Barty otsustas aastalõputurniirist koroonaviiruse levikust tingitud piirangute tõttu loobuda.

23:28
6 : 3, 6 : 4

Nüüd on võit olemas!

23:24

See-eest servimurret pole tšehhitar matšis veel kirja saanud. Kontaveidil on neid kaks: üks esimeses setis ja teine teise seti avageimis.

23:23
5 : 4

Veel mitte. Krejcikova on oma pallingul olnud päris hea.

23:19
5 : 3

Kontaveit lõpetab geimi suurepärase löögiga. Üks geim vaja veel võita…

23:16
4 : 3

Kejcikova ei anna veel alla! Tasavägine geim, tšehhitaril õnnestub kaotusseisu vähendada.

23:09
4 : 2

Hästi! Kontaveit võidab tasavägise geimi. Võit on nüüd päris lähedal.

23:05
2 : 3

Natuke tasavägisem geim, ent Krejcikova suudab oma pallingul siiski võita.

23:01
3 : 1

Kontaveit võidab geimi oma pallingul vaata et sama kindlalt.

22:57
2 : 1

Kuid praegu on teine sett juba täies hoos. Krejcikova võidab oma pallingul geimi kindlalt ning vähendab kaotusseisu 1 : 2-le.

22:56

Ja sellise löögiga võitis Kontaveit esimese seti:

22:55

Veidike avaseti statistikat:

22:54
2 : 0

Kontaveit võidab oma servil geimi kindlalt.

22:52
Teine sett, 1 : 0

Kontaveit alustab teist setti servimurdega.

22:46

Avasett kestis 31 minutit.

22:44
6 : 3

Olemas! Kontaveit võidab avaseti. Eestlanna lõi seejuures selles geimis kaks serviässa (kokku matšis kolm).

22:41
5 : 3

Krejcikova võidab taas oma pallingul geimi kuivalt.

22:37
5 : 2

Kontaveit pääses 40 : 15 ette, lasi vastasel viigistada, kuid suutis geimi lõpuks siiski võita. Krejcikova elab järjest enam mängu sisse, kuid arenguruumi on tšehhitaril veel palju.

22:33
4 : 2

Krejcikova võidab vahelduseks geimi. 4 : 2 eestlannale.

22:29
4 : 1

Krejcikovalt natuke korralikum geim, ent lõpetuseks lööb ta palli taas välja ning Kontaveiti lahutab esimese seti võidust nüüd kaks geimi.

22:25
3 : 1

Esimene servimurre! Kontaveit pääseb suuresti tänu Krejcikova pikaks läinud löökidele ja eksimustele 3 : 1 juhtima. Tšehhitar lõpetas geimi topeltveaga.