Sotši 2014

Šmigun-Vähi: lähen lõpuni, võtku see kasvõi 10 või 20 aastat! (47)

Toimetas Kaspar Koort, 19. veebruar 2014 21:05
Kristina Šmigun-Vähi Foto: MATI HIIS
Dopingu kasutamises kahtlustatav Kristina Šmigun-Vähi rõhutas "Pealtnägijale" antud intervjuus, et pole kunagi keelatud aineid tarvitanud ning kavatseb oma süütuse tõestamiseks võidelda nii kaua, kui tarvis läheb.

Šmigun-Vähi, kelle kaheksa aastat tagasi Torino olümpialt võetud dopinguproovide uuesti testimine on väidetavalt osutanud keelatud ainete kasutamisele, läbis  Ameerikas ka valedetektoritesti ning see näitas, et Šmigun räägib tõtt.

"Võib-olla on see naeruväärne, aga minu jaoks oli see test oluline. Tegin selle iseenda, oma pere ja lähedaste pärast. Kavatsen kasutada kõiki seadusega lubatud asju, et tõestada - ma pole süüdi!" rääkis Šmigun-Vähi. "Kui seda tõsiselt ei võeta, ega ma nutma ei hakka."

"Kui ma Torinos need medalid võitsin, oli see minu jaoks elu ja surma küsimus. Nüüd on minu elus kõige tähtsmaks lapsed ja perekond, aga muidugi kahju, kui need medalid muuseumist ära võetakse. Samas ajab see mind aga kohutavalt närvi, sest ma pole ju süüdi!"

"Tahan, et ausus võidaks. Olen valmis lõpuni minema, võtku see kasvõi 10 või 20 aastat!"

Šmigun-Vähi Torino mängude B-proove analüüsitakse pärast Sotsi mängude lõppu ja siis peaks saama ka täpsemalt selgeks, milliste keelatud ainete kasutamises Šmigun-Vähit süüdistatakse.

Samal teemal

13.12.2014
Kristina Šmigun-Vähi dopingusüüdistustest: See ei ole mulle enam elu ja surma küsimus
13.11.2014
ÕHTULEHE VIDEO | Neinar Seli: Kristina Šmigun-Vähi juhtum on jätkuvalt Spordiarbitraažikohtus
05.03.2014
Rootslaste dopingudokumentaal: Eesti 2000ndate aastate alguse tippsuusatajate verenäidud viitavad veredopingu kasutamisele
01.03.2014
Saksamaa suusakoondise endine treener: Šmigun-Vähi ja Veerpalu võidud on alati küsimusi tekitanud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee