LÄTI ABI: Rolands Freimanis mängib üle Bamba Falli ja toob 2 oma 32 punktist. Foto: Laura Oks
22. detsember 2014, 07:00

Freimanis möllas kaasmaalaste vastu

Kalev/Cramo 88:85 võidumängus Riia VEFiga kerkis kangelaseks Rolands Freimanis, kes viskas kaasmaalaste vastu 32 punkti, seejuures 14 silma 30:17 võidetud viimasel veerandajal. Ta tabas mängust 16 viskest 11 ja 9 vabaviskest 6, lisas 13 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Efektiivsuse teguriks kujunes võimas 40, millega lõunanaaber kandideerib vooru MVP tiitlile.

Freimanise sõnul tahtis ta end kaasmaalaste vastu eriliselt tõestada: "Muidugi oli täna eriline motivatsioon! Kõik võitlesid väga kõvasti, see oli terve meeskonna suur võit! Teisel veerandajal kaotasime oma rütmi, nad läksid ette ja leidsid oma mängu ning meil oli raske. Teisel poolajal aga võtsime end kokku, tulime mängu tagasi ja lõpus võitsime. Meil tuleb sisse mõõnu, täna oli see päris suur, kuid näitasime iseloomu ja seetõttu õnnestus võita."

Kalev võitis esimese veerandaja 25:16, kuid jäi poolajaks taha 35:46, teisel poolajal kärises vahe ka 15 silmale. Veel viimast perioodi alustati "miinus 10" pealt. Kalev tõusis 5 võidu ja 6 kaotusega jagama koguni 7. kohta. Pühapäeval võetakse kodus vastu Saraatovi Avtodor.

Ühisliiga

BC Kalev/Cramo – Riia VEF 88:85 (Freimanis 32, 13 lp, 3 vl, Singler 22, Machado 15, 6 lp, 7 rs, 3 vl – Robinson 30, 6 lp, 6 rs, Fall 18, 11 lp).

Tabel: CSKA 11 võitu ja 1 kaotus, Nižni Novgorod 10-1, Himki 9-1, Unics 7-3, Lokomotiv-Kuban 7-5, Zenit 6-5, Kalev, Astana, Krasnõi Oktjabr 5-6, Avtodor 5-7, Jenissei 4-7, VEF, Krasnõje Krõlja 4-8, Nymburk 4-9, Bisons 3-9, Tsmoki 2-9.