4
fotot
Naiste kvalifikatsiooni võitja, poolatar Justyna Kowalczyk. (AFP / Scanpix)

Suusaalade MMil Falunis toimus täna individuaalne klassikasprint, kus meestest tuli võitjaks Petter Northug, naistest Marit Björgen. 

Naistest pääsesid finaali lausa neli Norra esindajat (Marit Björgen, Maiken Caspersen Falla, Kari Vikhagen Gjeitnes, Ingvild Flugstad Östberg) ning poolatar Justyna Kowalczyk. Samuti kodupubliku rõõmuks kuue parima sekka pääsenud Stina Nilsson.

Tiitel otsustati lõpusirgel, kus Björgenile osutas kõva vastupanu Nilsson, kelle võimsad paaristõuked ei suutnud vääratada Björgeni võidukäiku - see oli 34-aastasele Trondheimis sündinule lausa 13. maailmameistritiitel. Pronksi teenis Falla.

Meeste finaali jõudsid kolm norrakat (Petter ja Tomas Northug, Ola Vigen Hattestad), kellele osutasid konkurentsi Federico Pellegrino, Nikita Krjukov ja Alex Harvey. Veerand- ja poolfinaalides parimat sõitu näidanud täpselt kuu aega tagasi Otepääl sprindi MK-etapi võitnud Tomas Northugi ja Hattestadi võis ehk pidada finaali favoriitideks.

Finišisirgele jõudis esimesena Petter Northug, kes suutis edu hoida ning kulla võita. Temale järgnesid meeletu lõpu teinud Alex Harvey ning Hattestad. Eelmistes sõitudes suurepäraseid esitusi näidanud Tomas Northug pidi finaalis lõpetama viimase kohaga.

Eestlastest sai parima koha Peeter Kümmel, kes pääses ainsana veerandfinaali, kust kahjuks poolfinaali ei jõudnud. Kümmelile jäi lõpuks 18. koht. Teistest eestlastest jäid kvalifikatsiooni toppama Marko Kilp (36. koht) Siim Sellis (44.) ja Raido Ränkel (45.), samuti Piret Pormeister (43.) ja Heidi Raju (45.).

Jaga artiklit

6 kommentaari

  /   22:01, 19. veebr 2015
Ja kuhu Aivar jäi ??? ... Kas Toyota ka seekord ei saanud aidata ... :P Või oli ikkagi värv vale ;)
  /   21:57, 19. veebr 2015
Nii lahe, et Petter tegi seda, kes teda peale kevadist apsu maha kandsid ja teda maa põhja needsid. Ma tänan Sind Petter nende imeliste sõitude eest üldse ja tänasel päeval. Sa oled suvel teinud ära suure töö ja näidanud paljudele kannuseid. Ja see pole kerge tee ja töö olnud. Me kõik võime eksida aga me liigume edasi!!! :)

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis