Paulius Jankunas viskas Leedu kasuks 22 punkti.Foto: ANDREJ ISAKOVIC
Korvpalli EM 2015
5. september 2015, 23:26

ÕHTULEHT RIIAS | Ukraina oli peaaegu võitmas Leedut! (1)

Korvpalli EMil lõppes esimene võistluspäev Riias tõelise põnevusmänguga, kus Leedu sai Ukrainast jagu vaid 69:68!

Seejuures oli ukrainlastel lõpusireeni kõlades võimalus sooritada võiduvise, kuid Maksim Kornijenko ei tabanud. Leedu võitis esimese veerandi 19:12 ja poolaja 33:26, kuid lasi paljude põhimeesteta mängiva vastase teisel poolajal järele. Lõpp oli närviline ja tehti palju pallikaotusi, õnn naeratas nimekamale.

Leedule tõi Siim-Sander Vene meeskonnakaaslane Kaunase Žalgirises Paulius Jankunas 22, Jonas Valanciunas 19 (+11 lp) ja Jonas Maciulis 11 punkti. Ukrainal vastas Kirilo Fessenko samuti 19+11ga, Oleksandr Mišula lisas 13 silma ning kodustatud mängujuht Jerome Randle 12 punkti ja 6 korvisöötu. Just Randle patustas aga kahel viimasel minutil ka mitme pallikaotusega.

D-alagrupis alustasid Leedu kõrval teatavasti võiduga Läti ja Tšehhi ning kaotusega lisaks Ukrainale Belgia ja Eesti. Homme kohtuvad Eesti - Belgia (kl 15.30), ühes turniiri maiuspalas Läti - Leedu (18.30) ja Ukraina - Tšehhi (21.30).