Oliver Venno. Foto: Stanislav Moshkov
31. jaanuar 2018, 20:10

Oliver Venno püss paukus võimsalt ning eestlane edenes eurosarjas veerandfinaali (1)

Oliver Venno edenes Ankara Maliye Piyangoga võrkpalli CEV Challenge Cupil veerandfinaali, kui alistas 1/8-finaali kordusmängus Valgevene klubi Minski Stroiteli 3:2. Koduses Ankaras vastaseid 3:0 võitnud Piyango pani oma paremuse maksma ka kordusmängus, kui alistas konkurendi 3:2 (26:24, 20:25, 15:25, 25:19, 15:12). Kõik viis geimi väljakul viibinud Venno arvele kogunes mängu lõpuks üleplatsimehena 24 punkti. Kohtumise jooksul koguni 51 (!) tõstet teeninud eestlane lõi punktiks 22 (rünnak 43%, efektiivsus +15). Järgmises ringis oota Piyangot eest Montana Volley (Bulgaaria) ja Syrose Foinikase (Kreeka) paari võitja. Ülejäänud eestlased CEV karikasarja raames võidurõõmu ei tundnud. Pärnu võrkpalliklubi vandus võõral väljakul 0:3 alla Meneni Par-Ky'le. Henri Treial pudenes CEZ Karlovarskoga konkurentsist, kui kaotas võõral väljakul 2:3 (23:2

CEV Cupil olid võistlustules Andri Aganits ja Karli Allik. Aganits ja Montpellier alistasid kaheksandikfinaali avamängus Soligorski Šahtjori (Valgevene) 3:1. Kordusmängus sai Prantsusmaa klubi küll 2:3 (25:23, 23:25, 25:21, 23:25, 9:15) kaotuse, ent tagas siiski edasipääsu veerndfinaali. Aganitsa kontole kogunes 6 punkti (+3).

Karli Alliku ja Düren Powervolleys`e vastaseks oli Türgi klubi Ankara Ziraat Bankasi ning avamängus pidi Düren vastu võtma 0:3 kaotuse. Kordusmängus oli samuti parem Türgi tippklubi, võttes 3:2 (27:25, 25:18, 19:25, 23:25, 15:9) võidu. Düren seega järgmisse ringi ei pääsenud. Allik tegi kaasa kogu kohtumise ja tõi 8 punkti (-5).