Tõkkesprinterid. Foto: HANNAH MCKAY
Kergejõustik
4. märts 2018, 20:45

Meeste tõkkesprindis uuriti pikalt fotofinišit, Lavillenie sai teivashüppes magusa revanši

Birminghamis lõppenud kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlustel kuulus viimane päev peaasjalikult jooksualadele, kuid võistlustules olid ka naiskaugushüppajad, kelle seas oli ka meie Ksenija Balta ning meesteivashüppajad. Naiste kaugushüppes võidutses Rio olümpiapronks Ivana Španovic, kes kandus täna 6.96 peale. Teiseks tuli ameeriklanna Brittney Reese (6.89) ning kolmandaks sakslanna Sosthene Moguenara-Taroum (6.85). Ksenija Balta tuli 6.57ga kaheksandaks. Loe pikemalt SIIT!Oma võistlusega eestlanna rahule ei jäänud: „Suht p*sk võistlus! Vabandust, vilets... Ei, selle kohta võib p*sk küll öelda." Loe pikemalt SIIT!Meeste teivashüppes
Renaud Lavillenie. Foto: ADRIAN DENNIS

Meeste 60 m tõkkejooksus jättis kuldmedalit Briti saartele Andrew Pozzi, kes läbis tõketega staadionisirge 7,46ga. Hõbeda kaela saanud ameeriklane Jarret Eaton kaotas talle vaid 1 sajandikuga. Kolmandaks tuli prantslane Aurel Manga (7,54), kes edestas neljandat kohta omakorda 2 sajandikuga.

Meeste 60 m tõkkejooksu finaal.  Foto: HANNAH MCKAY

Meeste 3000 m jooksus rikkus etiooplaste kolmikvõidu Keenia esindaja Bethwell Birgen (8.15,70), kes napsas Hagos Gebrhiweti ees kolmanda koha. Maailmameistriks krooniti Yomif Kejelcha (8.14,41), kes edestas kaasmaalast Selemon Baregat veidi enam kui sekundiga (8.15,59).

Naiste 800 m jooksus krooniti maailmameistriks Rio hõbedanaine, Burundi esindaja Francine Niyonsaba (1.58,31). Teiseks tuli ameeriklanna Ajee Wilson ning kolmandaks britt Shelayna Oskan-Clarke.

Meeste 1500 m jooksus
viis kuldmedalit Etioopiasse Samuel Tefera (3.58,19), kes edestas poolakat Marcin Lewandowskit ja Maroko jooksjat Abdelaati Iguideri.

Samuel Tefera finišeerimas. Foto: HANNAH MCKAY

Naiste 4 x 400 m teatejooksus võidutses Ameerika naiskond (Quanera Hayes, Georganne Moline, Shakima Wimbley ja Courtney Okolo) ajaga 3.23,85, mis on uus võistluste rekord. Teiseks tuli Poola ning kolmandaks Suurbritannia naiskond.

Meeste 4 x 400 m teatejooksus krooniti uue sisemaailmarekordiga (3.01,77) maailmameistriteks Poola teatenelik koosseisus Karol Zalewski, Rafal Omelko, Lukasz Krawczuk ja Jakub Krzewina. 0,2 sekundiga kaotas neile USA nelik, kolmandaks tuli Belgia.