Jalgpall

Jalgpallikoondisse mitte mahtunud Vaštšuk: tahan Eestit esindada, aga mitte sellist Eestit, kes minu kohta s*tta ajab (31)

Siim Kera, 8. jaanuar 2019, 15:40
Bogdan VaštšukFoto: Facebook / Bogdan Vaštšuk
Eesti Jalgpallikoondis kohtub nädala jooksul Kataris nii Soome kui ka Islandi rahvuskoondistega. Peatreener Martin Reimi valikus on mitmeid Eesti liiga ründavaid mehi, kuid mitte 23aastast Bogdan Vaštšuki, kes veetis 2018. aasta teise poole laenul Bulgaaria tippklubis Sofia Levski. Reimi sõnul ei taha Vaštšuk koondist esindada. Ründav poolkaitsja ei tea, millest Reim räägib.

Must kass jooksis Reimi ja Vaštšuki vahelt läbi aastal 2015, kui Reim oli veel U21 koondise peatreener. Erinevaid noortekoondiseid, sealhulgas Reimi U21, esindanud Vaštšuk loobus toona kutsest mängule San Marinoga. See on fakt. Kuid põhjuse osas lähevad meeste versioonid lahku.

Mängija sõnul segas teda pisivigastus, Reimi väitel ütles Vaštšuk talle telefonis, et ei soovi Eestit esindada. Õli valab tulle pilt Venemaa lipuga jalgpallisaabastest, mille Vaštšuk mõne aasta eest sotsiaalmeediasse üles laadis.

Seda on ta hiljem põhjendanud nooruse rumalusena. Ülemöödunud aastal lausus ta Soccernetile: "Ma armastan Eestit ja olen siin üles kasvanud, tean Eestist kõike ja tunnen end siin mugavalt. Eesti ja Venemaa vahel valin loomulikult Eesti."

Pärast 2015. aasta loobumist pole ta Eesti koondise särki selga tõmmanud. Õigemini teda pole kutsutud.

Reim: "Me ju näeme, mis sotsiaalmeedias on olnud, mida enam pole üleval. See näitab mingisugust meelsust. Kui see on muutunud, siis minu telefoninumber on avalik. Kuskil ütlemisest "jah, ma nüüd tahan..."" 

Samal teemal

Vaštšuk seletas Õhtulehele oma versiooni juhtunust.

„Ma ei tea, millest ta räägib. Ma pole temaga pärast 2015. aastat rääkinud ja ma ei öelnud, et ma ei taha Eestit esindada. Ta peaks uue telefoni ostma või praeguse ära parandama,“ tulistas ta inglise keeles Õhtulehele. 

„Olen sellest olukorrast väsinud. Tahan Eestit esindada, aga mitte sellist Eestit, kes minu kohta s*tta ajab. Eesti meedias ei ilmu minu kohta kunagi positiivseid uudiseid. Mis mul öelda? Kui nad ei taha, et ma Eestit esindaks, siis helistagu ja öelgu. Ma ei hakka seepärast nutma, ma lepiksin sellega ja läheksin eluga edasi. Mind ei huvita, mida inimesed arvavad, ma räägin tõtt. Soovin Eesti koondisele palju edu.“

„Ma lihtsalt ei mõista,“ jätkas ta. „Mängin suures Bulgaaria klubis ja tema kutsub koondisse Eesti liiga mängijaid ning välismaalt neid, kes ei mängi minust paremates klubides. Aga see on tema probleem, mitte minu.“

Vaštšuk esindas mullu laenulepingu alusel Bulgaaria 26kordset meistrit Sofia Levskiga neljas liigamängus, seejärel maadles vigastusega. Kuigi tema leping Läti klubiga Riga FC kestab 2019. aasta lõpuni, jätkab ta laenulepingu alusel kuni juunini Bulgaaria tiimis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee