Talisport
23. veebruar 2019, 19:55

Marten Liiv alustas MMi korraliku sõiduga, Alusalu uuendas Eesti rekordit (3)

Meie parima meeskiiruisutaja Marten Liivi (22) tänavuse hooaja teine pool on kulgemas tiitlivõistluste võtmes.

Jaanuari keskpaigas näitas eestlane kiirust Itaalias toimunud sprindi mitmevõistluse EMil, kus tuli kokkuvõttes 14. kohale. Veebruari alguses pani Liiv ennast juba proovile elu esimesel täiskasvanute MMil. 1000 meetri distantsil jäi eestlane küll viimaseks ehk 24ndaks, kuid Liiv ise hindas debüüti korralikuks.

Nüüd on Pyeongchagi olümpia 500 meetri distantsi 18. mees juba omakorda võistlustules Hollandis Heerenveenis, kus toimub sprindi mitmevõistluse (2 x 500 m + 2 x 1000 m distants) MM.

Esimeses 500 m sõidus näitas Liiv 28 mehe konkurentsis 23ndat aega (35.78). Kõige kiiremini uisutas laupäeval jaapanlane Tatsuya Shinhama (24.66). 1000 m distantsil sai Liiv kirja aja 1.10,65, mis andis 22. koha. Kiireim hollandlane Kjeld Nuis (1.07,86).

Avapäeva järel hoiab Liiv seega 21. kohta, kaotades esikohal olevale venelasele Pavel Kuližnikovile kokkuvõttes 2,34 sekundiga.

Teist korda tulevad kiiruisutajad jääle homme, kui läbitakse taas esmalt 500 ning seejärel 1000 m distants.

Liivi isiklikud rekordid sprindidistantsidel on vastavalt 35,60 ning 1.08,70.

***

Pikematele vahemaadele keskenduv Saskia Alusalu sprindi MMil ei osale ning võistleb hetkel Kanadas Calgarys, kus püstitas 500 meetri distantsil Eesti rekordi (40,85).