Georginio Wijnaldum (nr. 8) koos Donyell Maleniga tähistamas Hollandi neljandat tabamust. Foto: Reuters/Scanpix
7. september 2019, 08:23

Tallinnasse sõitev Holland pani Eestit materdanud sakslased koduväljakul kindlalt paika (6)

Eile õhtul mängiti koondisejalgpalli üle Euroopa ning mängudeõhtu haaravaim lahing toimus Saksamaal, kus Hamburgis läksid vastamisi Eesti alagrupikaaslased Saksamaa ja Holland. Kahe kange duellist väljusid 4:2 võitjatena külalised.

Saksamaa läks küll kohtumist Serge Gnabry 9. minuti väravast juhtima, kuid teisel poolajal pöörasid külla sõitnud hollandlased kohtumise pea peale. Esmalt kasutas Frankie de Jong 59. minutil ära Jonathan Tah'i eksimuse ning viigistas mänguseisu. Seitse minutit hiljem oli taas aktsioonis Tah, kes nahkkera omaväravasse lükkas.

Kuigi Toni Kroosi penaltist õnnestus sakslastel korraks veel 2:2 viik jalule saada, siis lõpuks tõid Donyell Maleni ja Georginio Wijnaldumi tabamused külalistele 4:2 võidu.

Eelmise aasta lõpuks Saksamaalt 0:8 koslepi saanud Eesti kaotas eile õhtul üleminuti väravast Valgevenele 1:2.

Juba esmaspäeval tuleb Hollandi ründajate ohjeldamisega hakkama saada eestlastel. Kohtumine algab Lillekülas kell 21.45.