REKORDITE SADU: Karsten Warholm jooksis uue maailmarekordi, Rasmus Mägi paranas Eesti tippmarki

Olümpia
3. august 2021, 16:35

OLÜMPIABLOGI JA GALERII | PÖÖRANE FINAAL: Warholm jooksis ulmelise maailmarekordi, Mägi Eesti tipptulemuse. Korvpallis selgusid neli paremat (9)

Tokyo olümpiamängude meeste 400 meetri tõkkejooksu võitis 76 sajandikuga maailmarekordit parandanud norralane Karsten Warholm, Eesti tipptulemuse jooksnud Rasmus Mägi sai seitsmenda koha.

Tokyo olümpiamängude 400 meetri tõkkejooks oli aegade vägevaim. Finišisirgel võitlesid esikoha eest Karsten Warholm ja Rai Benjamin, kellest esimene jooksis ajaga 45,94 maailmarekordi! Norralane parandas enda nimel olnud tipptulemust lausa 76 sajandikuga.

„Vähe on asju, mis võtavad sõnatuks. See oli üks nendest,“ kommenteeris Mägi konkurendi ülivõimast sooritust.

Uue USA rekordi lipanud Benjamin jäi ajaga 46,16 teiseks ja pronksi võitis Lõuna-Ameerika tipptulemuse (46,72) jooksnud brasiillane Alison dos Santos. Poolfinaalis uue Eesti rekordi 48,36 jooksnud Rasmus Mägi parandas toonast tulemust 25 sajandikuga, mis andis talle finaalis seitsmenda koha. Esikolmiku ja eestlase vahele jäid Kyron McMaster, Abderrahman Samba ja Yasmani Copello, kellest vaid Samba ei teinud isiklikku tipptulemust.

400 meetri tõkkejooksu finaali tulemused

Mägi jõudis olümpiamängudel finaali teist korda järjest. Viie aasta eest Rios krooniti tšempioniks ameeriklane Kerron Clement 47,73ga. Ajaloolise kuuenda koha saavutanud Rasmust edestasid veel Boniface Mucheru Tumuti (47,78), Yasmani Copello (47,92), Thomas Barr (47,97) ja Annsert Whyte (48,07). Mägi jooksis toona rahvusrekordiks 48,40.

Suur päev on meeste korvpalliturniiril, kus kavas on veerandfinaalid. Avamatšis alistas Sloveenia Saksamaa 94 : 70 ja seejärel oli USA 95 : 81 parem Hispaaniast. Kell 11.20 asusid omavahel madistama Itaalia - Prantsusmaa ja kell 15 kohtuvad Austraalia - Argentina.

18:29

7. augustil ehk laupäeval toimuvas finaalis kohtuvad seega Hispaania ja valitsev tšempion Brasiilia, päev varem pronksimatšis Jaapan ja Mehhiko.

18:28

Oleme võlgu ka jalgpalliturniiri poolfinaalide tulemused. Brasiilia alistas väravateta viigiga lõppenud matši järel penaltiseerias Mehhiko 4 : 1, Hispaania oli lisaajal 1 : 0 üle võõrustajariigist Jaapanist. Võidutabamus sündis seejuures 115. minutil.

16:55

Poolfinaalid on seega:

USA — Austraalia

Sloveenia — Prantsusmaa

Mõlemad mängud peetakse neljapäeval.

16:52

Korvpalliturniiril selgus viimane poolfinalist: Austraalia purustas Argentina skooriga 97 : 59. Seejuures viimane veerandaeg võideti tervelt 37 : 11!

16:18

Sel korral jääb maailmarekord sündimata. Aga Duplantis on olümpiavõitja!

16:12

Duplantise teine katse ebaõnnestub.

16:08

Duplantis ajas avakatsel lati ülinapilt maha!

16:06

200 m finaalis osales ka Shaunae Miller-Uibo, kes jäi 24,00ga viimaseks. Bahamalanna tegi keskpärase stardi ning loobus üsna varakult pingutamast.

16:04

Teivashüppes läheb hõbe Nilsenile, kes 6.02st enam jagu ei saa. Puhaste paberitega jätkav Duplantis asub olümpiavõitjana üritama uut maailmarekordit tähistavat kõrgust 6.19.

15:58

Hõbe tugeva lõpu teinud Christine Mbomale, kes tegi endale omaselt tugeva lõpu. Ta parandas taas endale kuulunud U20 vanuseklassi maailmarekordit, viies selle 21,81ni. Pronks ameeriklannale Gabrielle Thomasele (21,87). Shelly-Ann Fraser-Pryce (21,94) peab leppima neljanda kohaga.

15:54

Elaine Thomspon võidab kulla 21,53ga! Jamaica rekord ja maailma kõigi aegade teine tulemus!

15:50

Peagi algab naiste 200 m jooksu finaal, mis tõotab tulla äärmiselt kiire.

15:50

Hüppeliigese vigastusega võidelnud Renaud Lavillenie'le läheb sel korral kirja 5.70 ja kaheksas koht.

15:48

Meeste teivashüppes on jõutud otsustavate katseteni. Rio olümpiavõitjale Thiago Braz da Silvale läheb sel korral 5.87ga pronks. Nii Chris Nilsen kui ka Armand Duplantis on ületanud 5.97 ning asuvad proovima kõrgust 6.02.

15:44

Naiste vasaraheite finaali võitis legendaarne poolatar Anita Wlodarczyk, kes sai parimal katsel kirja 78.48. Ta on nüüd kolmekordne olümpiavõitja, neljakordne maailmameister, neljakordne Euroopa meister ning lisaks on tema nimel ka võimas maailmarekord 82.98!