Spordivaria

NII SEE JUHTUS | Eesti õnnetu talispordipäev, Inglismaa jalgpalli suurüllatused (12)

Õhtuleht.ee, 18. veebruar 2017 19:31
Vabatehnika sprindi kvalifikatsioonides sai Marko Kilp parima Eesti suusatajana 43. koha.Foto: Stanislav Moškov
Spordipäeva keskmes on täna Nuustaku, sest Otepää MK-etapil on kavas vabatehnika sprindid ja pärastlõunal võistleb Kelly Sildaru Väikesel Munamäel toimuvatel Big Airi Eesti meistrivõistlustel. Laskesuusa MMil on kavas meeste teatesõit ning Euroopas leidub ka mitu põnevat jalgpallikohtumist.
20:30
KERGEJÕUSTIK

Videointervjuud Eesti meistrivõistlustelt:

19:31
SPORDISÕBER

Sellega tõmbame otseblogile ka täna joone alla. See aga ei tähenda, et sporditegemine tänaseks ära lõpetatakse, kuid meie võtame hoogu, et homme veel teravamalt tagasi olla. Head õhtut!

19:30
LASKESUUSATAMINE

19:06
JALGPALL


18:46
JALGPALL

Müncheni Bayern oli täna suurter raskustes, kui alles kuuenda üleminuti väravast suudeti Herta vastu viik päästa. Samas on edu turvaline, kui Lepzigit edestatakse kaheksa punktiga. 


18:36
KORVPALL

Teine tänane KMLi mäng samuti lõppenud. Audentese noored jäävad oma esimest võitu ikkagi veel ootama. 

18:13
JALGPALL

Teated ka vutimaailmast:


17:43
KORVPALL

Samal ajal mängitakse ka veidi kossu, kui päeva esimeses mängus sõitis pärast enam-vähem võrdset avapoolaega Tartu TLÜ/Kalevist korralikult üle. 

17:27
TALISPORT

Kelly Sildaru hüpe Big Air Eesti MV kvalifikatsioonis. @sildaru #kellysildaru #bigair

A post shared by Ott Järvela (@ottjarvela) on

17:11
LASKESUUSATAMINE
16:48
LASKESUUSATAMINE

Kolmas vahetus:

16:25
LASKESUUSATAMINE

Teine vahetus ei too meile erilist leevendust. Raske on...

16:05
LASKESUUSATAMINE

Avavahetus ongi lõppenud. Rene Zahkna toob eestlased vahetusse ... kohal. Loodame, et meie MMi parim mees Kauri Kõiv suudab teha taas hea esituse!

15:45
LASKESUUSATAMINE

Kohe läheb käima Hochfilzen MMi eelviimane päev ja meeste teatevõistlust. Hoiame pöialt omadele!


15:30
SUUSATAMINE

Ja siin saame nautida 20aastase norralase tõeliselt imelist soolot:


15:11
SUUSATAMINE

Nii see juhtuski: 


13:42
SUUSATAMINE
13:30
SUUSATAMINE

Naiste paremusjärjestus: 

13:17
SUUSATAMINE

Mehed on samuti oma poolfinaalidega ühele poole saanud. Siin läksid asjad veidi rahulikumalt ja finalistid selgitati ilma kõrvaliste mõjutajateta. 

13:05
SUUSATAMINE

Oioi! Naiste teine poolfinaal tõi korraliku segapuntra, kaks kukkumist ja palju segadust. Igaljuhul on finalistid selgunud! Kolm norrakat, kaks rootslas ja ameeriklanna. 

12:56
SUUSATAMINE

Naiste esimene poolfinaal läks! Siin ka nüüd ametlikud nimekirjad - Natalja Madvejeva võeti konkurendi takistamise eest maha. 

12:55
SUUSATAMINE

Ka mehed oma veerandfinaalidega ühele poole saanud. Siinkohal tasuks märkida, et Petter Northugi poolfinaalis näha ei saa!

12:37
SUUSATMINE

Naised on veerandfinaalidega ühele poole saanud. Suurim üllatus on ilmselt Marit Björgeni välja jäämine, kes viiendas veerandfinaalis jäi korraks rajal seisma, kuivõrd panid konkurendiga suusad risti ja sealt tekkis vahe, mida enam kinni sõita ei õnnestunudki.

Samal ajal startisid ka meeste veerandfinaalid. 

Naiste mitteametlikud tulemused: 

11:58
SUUSATAMINE

Värsked muljed Otepäält!

11:10
KAKS HEAD UUDIST

1. Otepääl on päike välja tulnud ehk kell 12 algavad vabatehnikasprindi finaalsõidud toimuvad ilusas ilmas (tõsi, eestlaste osaluseta).

2. Varsti algavad Väikesel Munamäel Eesti lahtised meistrivõistlused freestyle-suusatamise ja lumelaua Bir Air hüpetes, kus stardis on ka Kelly Sildaru.

11:09
10:58
Vabatehnika sprindi kvalifikatsioonides sai Marko Kilp parima Eesti suusatajana 43. koha. (Stanislav Moškov)
10:52
JOHAUGI POLE

10:47
Ott Järvela, Otepää

MK-sarja üldliidri Martin Johnsrud Sundby nahas olla ei tahaks. Ikka õudselt nõme, kui võistlus lõpeb sisuliselt esimesel sekundil. Sundby suusakepp läks stardis esimese tõukega pooleks ja siis polnud enam midagi teha.

Esimese hooldemeheni, kes võinuks asenduskepi ulatada, oli sõita vähemalt sada meetrit. Ajakadu olnuks selleks ajaks juba lootusetu ja seda Sundby ka kohe adus. Norralane liugles rajalt kõrvale, rapsis vihaselt kepiga ja keeras esimesel metsa vahele. Tohutu ebaõnn.

10:37
ÕUDNE LUGU...
10:19
OTEPÄÄ MK

OIOI! Sundby murdis stardis suusakepi ja tema sprindivõistlus lõppes seal...

10:01
NAISTE KVALIFIKATSIOON
MK-sarja üldliider Heidi Weng sai sprindi kvalifikatsioonis teise koha. (Stanislav Moshkov)

08:58
INSTAGRAM

Kaameramehed on oma lahinguks valmis!

 

Homseks valmis :)) emk Otepää :)

A post shared by Mustafa Celik (@mustipoltan) on

Hetk eilselt avamistseremoonialt.

08:49
REKLAAMFILM ESITLEB!

08:45
Mart Treial, Otepää

Kauaoodatud suusapidu lähe õige pea ehk kell 9.30 päriselt Otepääl lahti. Esimesena on stardis naised ja nagu varem korduvalt rõhutatud: kohal on maailma absoluutne eliit!

Näiteks naistest asuvad täna Otepää metsade vahel uhama sprindiarvestuse 15 paremat naist. Eestlannasid on stardis seitse, kuid nende seas pole nädala eest Eesti meistriks kroonitud Laura Albat. Niisamuti pole täna rajale tulemas Anette Veerpalut. Kõrgeima FIS-punktiga meie neiu on Triin Ojaste, kes stardib numbri all 53. Stardinimekirja on kantud 68 õrnema soos suusatajat.

Ka meeste seltskond on karm. Tõsi, MK sprindiarvestuse esimese 15 seast on puudu neli meest: norralased Emil Iversen, Paal Golberg ja Sondre Turvoll Fossli ning rootslane Oskar Svensson. Ent ei tasu karta hõredat konkurentsi, sest kohal on ikkagi seitse Norra suusatajat, kes nimest hoolimata ülitugevad.

Eesti mehi on stardis 13. Suurimad lootused on seotud Marko Kilbi (stardis nr 32) ja Raido Ränkeliga (37), kuid vana kaardivägi eesotsas Peeter Kümmeli (39) ja Kein Einastega (58) on kahtlemata tahtmist täis. Iseasi, kuidas nende meeste seisund on. Esimene mees, prantslane Richard Jouve saab lähte kell 10.10,15.

Kas Eesti suusatajad teenivad kodusel MK-etapil punkte? (Stanislav Moshkov)
08:43
KES ON EESTI LOOTUSED?

08:42
LAHING!
08:40
VANAD HEAD AJAD!
TEHTUD! Andrus Veerpalu ja Jaak Mae, MK-etapi võitja ja kolmas mees juubeldavad umbes kümne tuhande pealtvaataja ees. (MATI HIIS)
08:38
TOGO SUUSATAJA!
Mathilde-Amivi Petitjean. (Stanislav Moshkov)
08:29
SAKSA STIIL

Suusatamises tuntakse teatavasti vaba- ja klassikalist tehnikat. Eile õhtul demonstreerisid Saksamaa koondise hooldemehed omapärast saksa stiili - kohe pärast hooldemeeste teatevõistluse lõppu avati Warsteinerid ja lasti hea maitsta.

NB! Vasakpoolne mees on 2007. aasta Otepää MK-etapi 15 km klassikasõidu võitja Axel Teichmann!

Saksamaa hooldemeeskond pärast teatesõitu. (Stanislav Moshkov)

08:25
TERE HOMMIKUST!

Siin Otepää, siin Tehvandi suusastaadion! 14. Otepää MK-etapi avastardini on jäänud mõni minut rohkem kui üks tund, kui kell 9.30 algavad vabatehnika sprindi kvalifikatsioonisõidud. On ka üks suur ja tähtis uudis - pärast kahte täistuhmi päeva ähvardab päike välja tulla!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee