Eneli Jefimova.

Olümpia
28. juuli 2021, 16:55

OLÜMPIABLOGI JA GALERII | Jefimova kõrvalalal poolfinaali ei pääsenud (24)

28. juulil saame Tokyo olümpial kaasa elada seitsmele eestlasele. Neljapaat, koosseisus Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Jüri-Mikk Udam, jäi finaalsõidus kuuendaks.

Eesti neliku finaalivastasteks olid Suurbritannia, Itaalia, Poola, Holland ja Austraalia. Kuigi Holland sõidu alguses takerdus ja 500 meetri järel olid nad alles neljandad, siis sõidus neile vastast polnud.

Finišis edestasid nad teisena lõpetanud Suurbritanniat 1,72 ja pronksist Austraaliat 1,94 sekundiga. Eesti paatkond ei saanudki head hoogu üles, kui 500 meetri järel jäid nad esikohast maha 1,4 ja poolel maal 3,53 sekundiga. Lõpuks kogunes nelikul kaotust 6,55 sekundit, millega jäädi kuuendaks ehk viimaseks.

Tanel Kangert sai eraldistardist maanteerattasõidus 22. koha ajaga 59.05,25. Kuldmedali võitis sloveen Primoz Roglic (55.04,19), hõbe läks hollandlasele Tom Dumoulinile (+1.01,39) ning pronks austraallasele Rohan Dennisele (+1.03,90).

Ingrid Puusta hoiab RS:X klassi purjetamises 15. positsiooni ning jahib kohta medalisõidus.

100 m rinnuliujumises 16. koha saanud Eneli Jefimova sai 200 m rinnulidistantsil 27. koha ajaga 2.27,87.

16:55
14:21
14:06

Eelujumistes oli kiireim lõuna-aafriklane Tatjana Schoenmaker, kes püstitas uue olümpiarekordi 2.19,16. Lähimat konkurenti, ameeriklannat Lilly Kingi edestas ta seejuures tervelt 2,94 sekundiga.

14:04

Jefimovale läheb kokkuvõttes kirja 27. koht. Poolfinaali ehk 16 parema sekka viinuks aeg 2.24,27.

13:43

Jefimova sai oma eelujumises ajaga 2.27,87 kuuenda koha. Seljataha jäi kaks konkurenti.

13:20

Jefimova eelujumine algab kell 13.36.

12:22

Juuli keskel märgiti Wilsonile 100 m jooksu ajaks 9,84. Nüüd on lood natuke teised ning Tokyos me Šveitsi sportlast ei näe:

12:21

Kergejõustik algab kahe päeva pärast. Rasmus Mägi asub ülehomme võistlustulle:

11:13

Kuldmedali võidab sloveen Primoz Roglic (55.04,19), hõbe läheb hollandlasele Tom Dumoulinile (+1.01,39) ning pronks austraallasele Rohan Dennisele (+1.03,90). Kangert saab lõpuks 22. koha (+4.01,06).

10:44

Avamängus Prantsusmaale pisut üllatuslikult kaotanud USA korvpallikoondis täna Iraanile võimalust ei jätnud:

10:41

Finišis on hetkel 25 meest, Kangert on langenud 11. kohale.

09:24

Kiireima ajaga on praegu kanadalane Hugo Houle — 57.56,46.

09:24

Kangert on finišis ajaga 59.05,25, mis on hetkel viies tulemus.

08:41

Poolel võistlusmaal (22,1 km) kaotab Kangert kanadalasele Houlele 45,01 sekundit, mis praegu annab üheksa mehe seas neljanda koha. Kuid tulla on veel kolmekümnel ratturil, sealjuures suursoosikutel.

08:36

Puusta kohad tänasel kolmel sõidul: 17, 17 ja 16. Ka kokkuvõttes on 30aastane eestlanna 16. naine. Finaalsõitu pääsevad kümme parimat ja see paat on Puusta jaoks küll sadamast lahkunud. Üsna reaalne näib kokkuvõttes ühe koha võrra tõusmine, kuid rohkemast unistamiseks peaks eespool olijad ebaõnnestuma. Puusta viimased kolm sõitu toimuvad eeloleval ööl.

08:26

Üheksanda mehena 9,7 kilomeetri vaheajapunkti jõudnud Kangert kaotas liidrile Houle üle poole minuti ja saab kirja neljanda aja. Kuna kõik ässad on alles tulemas, siis näib, et eestlaselt väga kõrget kohta ei tasu loota…

08:06

Rattarajale pääses esimesena süürlane Ahmad Badreddin Wais, kes esindab pagulaste koondist. Kangert saab lähte kell 8.10. Sealjuures Tanel eelnevatel olümpiatel pole eraldistardist võistlusel mõõtu võtnud. MMil on 34aastlane osalenud seitsmel korral, parimaks kohaks on 2019. aastal nopitud üheksas koht.

07:31

Kaspar Taimsoo: „Hoiatasin alaliidu juhte, et sügisel on teil tühjad pihud – mis siis teete?“

07:30

Hollandlanna Annemiek van Vleuten tähistas nädalavahetusel grupisõidu finišis olümpiavõitu, teadmata, et tegelikult oli ta teine. Täna sai ta juba ausalt juubeldada, sest ta võidis eraldistardist sõidu.

22.1 km pikal rajal, mis tiirles ümber Fuji mäe, sai ta aja 30.13,49. Hõbeda noppis šveitslanna Marlen Reusser ja pronksi võitja kaasmaalane Anna van der Breggen. Kell kaheksa asuvad sõitma mehed, kes läbivad täpselt kaks korda pikema distantsi. 39 mehe seas sihib kõrget kohta ka Tanel Kangert, kes saab lähte kaheksandana.

07:22

Veel käis ka Ingrid Puusta, kes RS:X-klassi 7. võistlussõidus sai kirja 17. koha. Kui eestlanna Londoni olümpial oli 15. ja Rios üheteistkümnes, siis karjääri parima tulemuse tegemise variant näib tal käest libisevat. Tal on koos 84 kohapunkti, esikümme on juba 25 silma kaugusel ehk sinna tõusmiseks peab Puusta paugutama kõrgeid kohti.