Olümpia
29. juuli 2021, 14:10

Puusta sai 16. koha

OLÜMPIABLOGI JA GALERII | Judoka Minaškin piirdus olümpial ühe matšiga, vibulaskja Pärnat tegi ajalugu, Zirk jäi poolfinaalist kaugele

29. juulil sai Tokyo olümpiamängudel kaasa elada viiele eestlasele. Päeva alustas judoka Grigori Minaškin, kes kuni 100 kg kaaluvate meeste judoturniiril kaotas Mongooliat esindavale Otgonbaatar Lkhagvasürengiinile. Reenat Pärnat tegi aga ajalugu, kui pääses esimese eestlasest vibulaskjana olümpiamängudel teise ringi. Purjetaja Ingrid Puusta sai RS:X klassis 16. koha, ujuja Kregor Zirk sai 100 meetri liblikujumises 41. koha ning sellega poolfinaali (16 parema hulka) ei pääsenud.

28aastase Otgonbaatar Lkhagvasürengiini auhinnakapis on kaks judo maailmameistrivõistluste pronksi aastatest 2015 ja 2018, Minaškinil on omakorda ette näidata pronksmedal 2016. aasta Euroopa tšempionaadilt. Normaalajal kumbki mees heidet ei suutnud sooritada, kahjuks lisaaja alguses tegi mongol Waza-Ari väärilise võtte ja võitis matši 1 : 0.

„Tundsin end väga korralikult. Eelmine olümpia tundsin end ka väga hästi. Äkki tuleb järgmine kord halvasti tunda,“ võttis Minaškin lahingu kokku.

Kvalifiktsioonis 54. jäänud Reena Pärnat kohtus naiste vibulaskmise turniiri avaringis viimastel Euroopa meistrivõistlusel pronksi võitnud Denisa Barankovaga. Eestlanna võitis esimese ja neljanda, 19aastane slovakitar teise ja kolmanda seeria, mistap paari edasipääseja selgus otsustavas viiendas seerias.

Seal lendas Pärnati esimene lask kuute, kuid järgmised kaks üheksasse ning ta võitis seeria 24 : 22 ja matši 6 : 4. Teises ringis kohtus eestlanna Taiwani esindaja Lin Chia-Eniga. Sealgi alustas Pärnat suurepäraselt, kui ta võitis avaseeria 26 : 24 ja teine jäi 26 : 26 viiki.

Kuid järgmised kolm seeriat ja matši võitis suurepärasse hoogu läinud Chia-En, kelle neli viimast noolt lendasid kümnesse. Taiwanlanna pääses 7 : 3 võiduga järgmisesse ringi, esimese eestlasest vibulaskjana olümpiamängudel teise ringi pääsenud Pärnat sai 17. koha.

Purjetamise naiste RS:X klassis oli Ingrid Puustal kavas kolm sõitu, mille kokkuvõttes sai eestlanna 16. koha. Meeste Laser klassis on kavas kaks starti ning Karl-Martin Rammo paikneb hetkel 15. real.

100 meetri liblikujumises jahtis poolfinaalipiletit Kregor Zirk, kes hüppas kaheksast eelujumisest basseini kolmandas. Eestlane sai kirja aja 52,82 ja kokkuvõttes andis see 41. koha.

14:07

Ujumisvõistlusega on tänane öösel alanud eestlaste olümpiapäev läbi ja uued alad ootavad ees juba täna öösel ja homme varahommikul!

14:07

Zirk saab kokkuvõttes ajaga 52,82 kirja 41. koha.

14:06

Kaheksa eelujumist on läbi, viimases eelujumises kordab ameeriklane Caeleb Dressel olümpiarekordit, milleks on 50,39. Eelujumiste kokkuvõttes järgnevad talle teise aja ujunud ungarlane Kristof Milak (50,62) ja poolakas Jakub Majerski (50,97).

13:58

Zirgi lõppkoht selgub viimase ehk kaheksanda eelujumise järel, aga viie eelujumise järel on ta 18. kohal ja edasi poolfinaalidesse pääseb 16 paremat, seega sinna tal siiski asja pole.

13:54

Zirki eelujumises on starti tulnud seitse meest ja eestlane saab kirja kuuenda koha. Meie mehe ajaks on 52,82. Eelujumise võidab norralane Tomoe Hvas, kelle ajaks on 52,22.

13:49

Nonii, kaks esimest eelujumist on läbi, nüüd on meie mehe kord! Zirk tuleb basseini esimesel rajal.

13:45

Meeste esimene eelujumine on alanud.

13:40

Meeste 100 meetri liblikujumise esimene eelujumine algab kell 13.43, Zirk hüppab basseini kolmandas eelujumises ehk kell 13.49.

13:24

Peagi hakkame vahendama Zirki ujumist, aga enne veel lugemist ühelt teiselt veealalt:

13:07

Enne ujumisvõistluse algust saab lugeda ka mõtteid, mis pani kirja Deivil Tserp. Epeenaised tõid Eesti taas kokku, lähme siit samamoodi edasi!

12:55

Õigepea on oodata basseini Zirki, aga enne veel saab lugeda Puusta muljeid:

11:31

Rasmus Mägi sai teada, kellega tuleb homme hakata võidu jooksma!

10:07

Olümpiamängudel on juhtunud ka pahandus:

09:52

Vahepeal on võimalik lugeda Reena Pärnati värskeid muljeid!

09:51

Täna on eestlastest veel võistlustules Kregor Zirk. 100 meetri liblikujumise eelujumised algavad kell 13.49.

09:15

Rammo kaheksanda sõidu tulemuseks jääb 25. koht ja see on tema seniste sõitude kõige kehvem esitus. Üldarvestuses langeb Rammo koha võrra ja on nüüd 16. kohal. Liidriks on Austraalia esindaja Matt Wearn, talle järgnevad Küprose mees Pavlos Kontides ja norralane Hermann Tomasgaard. Tänaseks on meeste sõidud peetud ja homme on kavas veel kaks sõitu.

09:05

Ingrid Puusta on oma viimase sõidu lõpetanud ja seal sai ta 17. koha. Tänaste sõitude järel on selge, et 166 punktiga jääb eestlanna olümpiasaagiks 16. koht. Medalisõidud peetakse 31. juulil.

08:10

Laser-klassis võistleval Karl-Martin Rammol päeva esimese sõidu lähe ebaõnnestus, kui ta oli esimeses ajavõtupunktis 20. Kuid sealt hakkas eestlane kõrgemale ronima ning lõpuks jõudis ta 12. kohale. Kokkuvõttes hoiab 32aastane Rammo 15. positsiooni, kuid edasiste õnnestumiste korral võiks ta sihtida ka esikümnesse tõusu.

Ingrid Puusta (RS:X) teeb täna oma olümpiamängude kolm viimast sõitu. Neist esimene ebaõnnestus, kui ta sai alles 18. koha. Kokkuvõttes hoiab 30aastane eestlanna 16. positsiooni.

07:42
Pärnat kaotas matši 3 : 7

Pärnat lasi viienda seeria viimase noole seitsmesse ja teenis 25 silma. Kuid suurepärasesse hoogu läinud Lin põrutas kõik kolm noolt märklaua südamesse ning noppis 30 silma. Lin liigub 7 : 3 võiduga järgmisesse ringi, Pärnat jääb OMil jagama 17. kohta.

07:33

Pärnat näitas, et on kõva närviga ja vastas kümnega. Lin sihtis väga pikalt, kuid tulistas oma seeria teise kümne.