NII SEE JUHTUS | Sport 22.07: Kontaveit pääses WTA-turniiri finaali, Novosjolov võitis MMilt hõbeda, lähte said kergejõustiku Eesti meistrivõistlused (4)

Õhtuleht.ee, 22. juuli 2017, 22:51
Nikolai Novosjolov (vasakpoolseim) hõbemedaliga.  Eesti Vehklemisliit
Tere, spordisõbrad! Juulikuu 22. päev serveerib meile hulga põnevaid sündmusi. Umbes kella kahe paiku hakkab Anett Kontaveit püüdma Šveitsis Gstaadis toimuva WTA-turniiri finaalipiletit. 18.30 astuvad võistlustulle Eesti võrkpallurid, kes kohtuvad MM-valikturniiri mängus Slovakkiaga. Lisaks toimuvad täna 100. Eesti kergejõustiku meistrivõistlused. Õhtuleht hoiab teid kõigi kuumade uudistega kursis!

22:50

Sellega, hea spordisõber tõmbamegi tänasele päevale joone alla. Kindlasti püsi lainel homme, kui Anett Kontaveit jahib WTA-turniiril esikohta. Samamoodi on võistlustules meie epeenaised.

Head ööd!

22:47

Jalgpalli Poola meistrivõistlustel olid täna rõõmus päev Sergei Zenjovi leivaisal Krakowi Cracovial, kes noppist kõrgliiga teisest voorust 1:0 võidu Gdanski Lechia üle.

Konstantin Vassiljev mängis oma uue (vana) koduklubi Gliwice Piasti eest 75. minutit ning poolkaitsja meeskond pidi vastu võtma 1:2 kaotuse Szczecini Pogonilt.

22:44
Henri Anier. (Stanislav Moshkov)
22:23

22:19
Tony Nõu (Facebook)
22:17
Eelmisel aastal U20 MMil pronksmedali võitnud Johannes Erm Tallinna lennujaamas (Viljar Voog)
22:16

Sillamäe Kalev alistas jalgpalli Eesti meistrivõistluse raames täna Paide Linnameeskonna 3:0.

21:44
Nikolai Novosjolov (vasakpoolseim) hõbemedaliga. (Eesti Vehklemisliit )

20:11

Kummaliselt kulgenud meeste odaviskevõistluse võitis Magnus Kirt 80.04ga. Tanel Laanmäe hõbedatulemuseks jäi 77.79, pronks võitis Erki Lepik 69.80ga. Meeste taset arvestades jäid tänased tulemused üsna tagasihoidlikuks.

Magnus Kirt. (Alar Truu)

20:10

Meeste teivashüppes ei olnud täna vastast Janek Õiglasele, kes sai teisel katsel üle kõrgusest 5.10. Hõbeda võitis Karl Robert Saluri (4.90), pronksi Taavi Tšernjavski (4.80).

20:09

Meeste 400 m: 1. Rasmus Mägi 46,42, 2. Rivar Tipp 48,17, 3. Erik Jagor 48,70

Naiste 400 m: 1. Liis Roose 55,32, 2. Helin Meier 55,87, 3. Liina Tšernov 55,93

Naiste kuulitõuge: 1. Kätlin Piirimäe 15.92, 2. Anu Teesaar 14.91, 3. Valeria Radajeva 13.14

Rasmus Mägi. (Alar Truu)
20:08
Eesti võrkpallikoondis (Stanislav Moshkov)
20:03
Nikolai Novosjolov. (ATTILA KISBENEDEK)

19:56

Ja lõpp kuulus vastasele, 13:15.

Meie mees naaseb vehklemise MMilt hõbedaga.

19:53

SUPER! Meie mees on vahe saanud minimaalseks, 11:12.

19:50

Kahju, Novosjolov üritab olla agresiivne, kuid saab karistada. 7:10.

19:50

Väga kiirelt kulgenud kohtumises algab teine kolmandik itaallase 9:7 eduseisul.

19:43

Novosjolov suudab vastase rünnakuid tõrjuda ja vähendab vahe 1:2'le.

19:42

0:2

19:42

Paolo Pizzo näol on tegemist 2011. aasta maailmameistriga.

19:42

0:1 jääb meie mees taha.

19:41

Ja algas vehklemise finaal. Novosjolov vs Pizzo.

19:40
Kaarel Täll, Kadriorg

Mitme aastate eest tippspordiga lõpparve teinud Andres Raja krooniti taas 110 m tõkkejooksus Eesti meistriks, ajaks 14,61. Hõbeda sai kaela Gert Valdsalu (14,64), pronksi Allar Staškevitš (14,68).

Allar Raja (Alar Truu)
19:36
U20 kergejõustiku EM

Tony Nõu parandas kolmandat päeva järjest Eesti juunioride rekordit 400m jooksus, kui finišeeris U20 Euroopa meistrivõistluste finaalis ajaga 46.24, mis andis talle neljanda koha.

19:31

Naiste kolmikhüppe meistritiitel läks Tähti Alverile (13.50), kes edestas Merilyn Uudmäed 29 sentimeetriga. Pronksivõitja Annabel Luuk hüppas 12.36.

Tähti Alver. (Alar Truu)

19:30
Tour de France

Tänasel eelviimasel Tour de France'i etapil sai 22,5 km pikkusel temposõidul kolmanda koha britt Chris Froome (Sky), kes kindlustas sellega sisuliselt oma neljanda suurturniiri võidu. Tema edu Rigoberto Urani (Cannondale-Drapac) ees on 54 sekundit.

Tänase etapi võitis Maciej Bodnar (BORA-Hansgrohe), kellele järgnes Michal Kwiatkowski (Sky).

19:23
Nikolai Novosjolov (paremal.) (ATTILA KISBENEDEK)
19:19

OLEMAS! Meie mees on finaalis. Novosjolov võidab 15:10.

19:17

9:6, Novosjolov karistab agresiivseks muutunud ungarlase ära ja suurendab eduseisu.

19:12

Meie mehe 5:4 eduseisul minnakse vastu ka viimasele kolmandikule.

19:11

5:4 Novosjolov läheb ette!

19:11

Hetkel on vehklemises väike paus. Teist kolmandikku on jäänud 30 sekundit, seis jätkuvalt 4:4.

19:06

Naiste 100 m tõkkejooksu finaali võitis oodatult Grit Šadeiko, kes sai kirja Eesti meistrivõistluste rekordit märkiva 13,33. Hõbe Kreete Verlinile (13,72), pronks Diana Suumannile (13,96).

19:05

Esimene kolmandik on läbi, seis 2:2

19:04

Ungarlane viigistab 2:2

Nikolai Novosjolov. (KIRILL KUDRYAVTSEV)

19:03

1:2 Novosjolov läheb ette.

19:03

Ungarlase Andras Redli näol on siis tegu 2014. aasta Euroopa meistriga. Lisaks on mees võitnud kaheksa meeskondliku tiitlimedalit.

18:56

Naiste kõrgushüppes kerkis vabariigi parimaks Grete Udras, kes ületas täna 1.76. Medalite hind on antud alal üsna madalale langenud: hõbe Katre Sofia Palmile (1.73) ja pronks Teele Palumaale (1.70).

Grete Udras. (Alar Truu)
18:54

Johannes Treiel püstitas 110m tõkkejooksus uue Eesti juunioride rekordi 13,78, saades sellega kuuenda koha.

Kuldmedali sai kaela šveitslane Jason Joseph 13,41ga.

18:48

Meeste 1500 meetrit kulges oodatult tasavägiselt. Andi Noot ja Kaur Kivistik selgitasid parima lõpusirgel ning kulla võitis taas Noot (3.55,95). Täna juba 3000 m takistusjooksus kulla võitnud Kivistik sai nüüd kirja 3.56,43. Pronksi võitis Olavi Allase (3.58,35).

Andi Noot (esiplaanil) ja Kaur Kivistik. (Alar Truu)

18:44

Naiste 1500 m jooks oli Liina Tšernovi vinge soolo. 4.15,95 andis talle kindla kuldmedali, järgnesid Kelly Nevolihhin (4.35,55) ja Jekaterina Patjuk (4.36,67).

Liina Tšernov. (Alar Truu)
18:42
Eesti võrkpallikoondis.  (Robin Roots)
18:38

Hispaania võitis võrkpallis Valgevenet 3:2, viimane geim hispaanlastele 15:13

18:27

Kõrgushüppes loovutasid eestlased veidi punkte.
Karel Tilga ületas 2.05, Kristo Simulask 199 ja seni võistlust juhtinud Johannes Erm 1.90.

Nelja ala järel on Karel Tilga teisel kohal 3324 punktiga, jäädes liidrile Ludovic Bessonile alla 50 punktiga.  Johannes Erm on kolmas 3300 ja Kristo Simulask 3092 punktiga 13. kohal.

18:25
Liina Laasma
18:20

Meeste kolmikhüppes jõudsid peaaegu kõik osalejad medalile: Kuld Igor Sjuninile (16.50), hõbe Karl Jõeäärele (15.34) ja pronks Dmitri Mosendzile (14.73). Poodiumilt jäi ainsana välja Jaanus Suvi (14.58).

18:05

Hispaania ja Valgevene vaheline võrkpallikohtumine on läinud otsustavasse viiendasse setti.

17:58
Ragnar Klavan hooajaeelsel sõprusturniiril peapalli pärast võitlemas.  (BOBBY YIP)

17:57
Ksenija Balta. (Tiina Kõrtsini)
17:55

FC Flora võitis suurem osa kohtumisest vähemuses mängides Tartu Tammekat võõral väljakul 3:2.

17:49

Naiste odaviskes läks Liina Laasma MMi normi (61.40) ründama, kuid jäi sellest kaugele. Täna lendas Laasma oda 56.08 meetrit, hõbeda võitis Mirell Luik (54.04) ja pronksi Gerli Israel (52.78).

Liina Laasma. (Alar Truu)
17:45

Valgevene meeskond on võrkpallis Hispaania vastu võitnud kolmanda seti 25:22 ja juhib kohtumist 2:1

17:37
Meeste 3000m takistusjooksu värske Eesti meister Kaur Kivistik (Alar Truu)
17:33

Naiste 3000 m takistusjooks erilist pinget ei paku. Nelja naise võidujooksu võidab Evelin Talts 11.14,30ga. Olga Andrejeva saab teise (11.31,30) ja Johanna Ardel (11.40,02) kolmanda koha. Ainsana jääb medalita Saina Mamedova.

17:23

Vähemuses mängiv Flora läks Tammeka vastu 2:0 juhtima kui 63. minutil oli täpne Rauno Sappinen.

17:20

Ksenja Balta täna EMV paraku starti ei tule.

17:19

Liverpooli jalgpallimeeskond alistas Aasias toimunud sõpruskohtumises tunamulluse Inglismaa meistri Leicesteri 2:1. Klavan sekkust mängu vahetusmeestepingilt teise poolajal alguses.

17:11

Võimas! Sellega on Novosjolov kindlustanud endale vähemalt pronksmedali!

EMV Kergejõustikus

Meeste 3000 m takistusjooksus üllatust ei sünni – meistriks kroonitakse Kaur Kivistik. Võiduaeg 9.25,45 jääm MMi normile alla peaaegu minutiga. Teise koha saab Ats Sõnajalg, pronks kuulub Karl Mäele.

17:00

Vehklemises on nüüd tekkinud väike paus. Esimesest kolmandikku on jäänud 55 sekundit.

16:59
VÕRKPALL

Hispaania on vahepeal viigistanud võrkpallikohtumise Valgevenega. Teine sett kuulus neile 25:18

16:48

Liina Laasma viskas naiste odaviskesvõistlusel esimesel katsel 51.16. Võistlus toimub tugeva vastutuulega.

16:46
Tammeka - Flora

Tartus toimuvas kohtumises läksid meeskonnad riietustuumi pealinnaklubi 1:0 eduseisul.

16:45

Nikolai Novosjolovi veerandfinaalvastane Daniel Jerent võitis Rio olümpial Prantsusmaaga meeskondliku kulla. Kohtumise võitja pääseb edasi siis poolfinaali ehk kindlustab endale minimaalselt pronksmedali.

16:43

Võrkpallis on Belgias toimuval MM-valiksarja kolmanda ringi avakohtumsies täna vastamisi Valgevene ja Hispaania. Avageim kuulus mõnevõrra üllatuslikult valgevenelastele 25:20.

16:36

Nikolai Novosjolov alistas kaheksandikfinaalis siis Londoni olümpiavõitja Fransisco Limardo (Venezuela) 15:8 ja läheb veerandfinaalis vastamisi prantslase Daniel Jerentiga.

Francisco Limardo ja Nikolai Novosjolov(FABRICE COFFRINI)

VEHKLEMINE

SUPER! Nikolai Novosjolov võidab kohtumise Londoni olümpiavõitja Limardo vastu 15:8 ja saab edasi veerandfinaali!

16:31

Novosjolov läheb ette 14:8.

16:31

Pärast kapten Brent Lepistu eemaldamist on Flora kohtumist Tammeka vastu hoopis juhtima läinud. 29. minutil oli täpne Mihkel Ainsalu.

16:29

Liverpooli jalgpallimeeskond mängib hetkel Aasias sõpruskohtumist tunamulluse Inglismaa meistri Leicesteri vastu. Poolajale mindi Ragnar Klavani koduklubi 2:1 juhtimisel. Avapoolajal eestlane ei mänginud.

16:28

11:8

16:28

10:8, jäänud vehelda 1:46

16:27

Venezuela vehkleja on ilmselgelt aktiivsemaks osapooleks muutunud kaotusseisus olles ja vähendab vahe 9:8 peale juba.

16:25

Praegu on käimas ka jalgpalli Eesti meistrivõistluste kohtumine Tammeka ja Flora vahel, kus pealinna meeskond jäi 24. minutil kümnekesi.

16:24

Kui veheldud on kuus minutit juhib meie mees 6:4. Teine paus.

16:21

Samamoodi on oma alguse saanud 100. Eesti meistrivõistlused kergejõustikus.
Tänane esimene ala oli meeste 110m tõkkejooksu lisajooks, mille võitis Andres Raja 14.60ga

16:15

Novosjolov alustab ründavamalt ja on surunud Limardo kaitsesse. Esimene punkt teenitakse kui veheldud 1 minuti ja 6 sekundit. Meie mees läheb ette 1:0

16:14

Nikolai Novosjolov läheb nüüd veerandfinaalis vastamisi Londoni olümpiavõitja Ruben Limardoga Venezuelast.

15:49
KERGEJÕUSTIK

Eesti noored kümnevõistlejad pärast U20 EMi kuulitõuget. Kolme ala järel on esikolmikus nii Johannes Erm kui ka Karel Tilga. Kõrgushüpe on juba alanud, kuid hetkel on latil veel madalad kõrgused.

Post shot put... #grosseto2017 #decathlon

A post shared by Johannes Erm (@johanneserm) on

15:32
TENNIS
Anett mängib homme WTA-turniiri finaalis. (BENOIT TESSIER)

VEHKLEMINE

Taas uudiseid vehklemisuniverumist. Saksamaal jätkuvatel maailmameistrivõistlustel kohtub Nikolai Novosjolov kaheksandikfinaalis Londoni olümpiavõitja, Venezuela sportlase Rubén Limardoga!

15:14
TENNIS

4:1. Lõputu geimi võitis Kontaveit!

15:12
TENNIS

Hetkel on kestmas ülipikk geim, mis lihtsalt ei lõppe ega lõppe!

TENNIS

1:0! Oivaline! Anett alustab uut setti tšehhitari servi murdmisega.

14:44
TENNIS

6:4! Martincova osutas kõva vastupanu, kuid Anett võttis siiski oma ning võitis esimese seti.

14:39
TENNIS

5:4. Kas Anett suudab oma pallingut hoida ning esimese seti lõpetada?

14:37
TENNIS

5:3 Kontaveidile! Setivõit on lähedal.

14:33
TENNIS

4:3! Super! Anett murrab tšehhi tennisisti pallingugeimi.

14:32
VEHKLEMINE

Tennise vahele uudiseid vehklemiserindelt: Sten Priinits on konkurentsist langenud, kuid Nikolai Novosjolovit ootab varsti ees matš Senegali vehkleja Alexandre Bouzaidiga. Võitja pääseb 16 parima hulka.

14:29
TENNIS

3:3! Seni vägagi võrdne matš

14:26
TENNIS

2:3 Anetil Martincova servi murda ei õnnestu.

14:23
TENNIS

2:2! Kontaveit jäi küll oma pallingugeimis 0:30 taha, kuid suutis siiski oma paremuse maksma panna.

14:17
TENNIS

1:2! Anett murrab tagasi! Seda oli vaja.

14:14
TENNIS

KAHJU! Martincova murrab Kontaveidi geimi ning asub 2:0 juhtima.

14:11
TENNIS

0:1 Tšehh Tereza Martincova (WTA 140.) hoiab oma servigeimi ning asub Kontaveidi vastu juhtima.

14:05
TENNIS
13:44

Eestlased jätkab Euroopa U20 kergejõustiku meistrivõistlustel heas hoos!

Kuulitõukes isikliku rekordi 14.85 tõuganud Johannes Ermil on kolme alaga koos 2586 punkti, millega ta hoiab liidrikohta. Raudmuna 15.66 meetri kaugusele saatnud Kaarel Tilga (2474) seisab hetkel kolmandal-neljandal positsioonil.

13:39
VÕRKPALL

Eilsele Eesti-Saksamaa võrkpallilahingule elasid Belgias Kortrijkis kaasa ka Andrus Ansip ja Neinar Seli.

„Kui omad mängivad, püüan ikka vaatamas käia. Kindlasti on ka võrkpallikoondise viimase aja edu see, mis saali kutsub,” rääkis igapäevaselt Brüsselis töötav Euroopa Komisjoni volinik ja digitaalse ühtse turu asepresident Andrus Ansip. „Tore on näha, et nii palju eestlasi on sõitnud nii kaugele meie koondist toetama,” lisas endine Eesti peaminister.

Neinar Seli ning Andrus Ansip. (Eesti Võrkpalli Liit)

Ühiselt teiste Eesti koondise toetajate ja endise Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seliga moodustati tribüünidel enam kui veerandsajaliikmeline fänniarmee, kes hääleka kaasaelamisega koondist veelgi enam tiivustas. „Kui „Aktuaalse kaamera” spordiuudistest nägin, et tribüünid on nii tühjad, tekkis mõte, et tuleks oma vile ja häälega koondisele appi tulla. Eesti spordis on üks hea ütlus: „Small countries, big delegations (Väikesed riigid, suured delegatsioonid)”. Täna (eile – toim) on tribüünil näha, et väikesest riigist on rohkem vaatajaid kui Belgiast endast ja naaberriik Saksamaalt,” lausus Seli.

13:16

Itaalias Grossetos toimuvatel U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel kergejõustikus näitab head minekut kümnevõistleja Johannes Erm.

100 meetrit ajaga 11,11 läbinud ning 7.64 kaugust (Eesti uus juunioride rekord!) hüpanud 19aastane noor on kahe ala järel 1806 punktiga liider! Hollandlane Rafael Raap jääb temast maha 51 punktiga. Teistest eestlastest on Karel Tilga 10. (1644) ning Kristo Simulask 16. (1566)

13:06
TENNIS

Anett Kontaveit pole ainuke meie tipptennisist, kes tänu poolfinaali maitsta saab. Kohe-kohe on algamas Jürgen Zopi (ATP 480.) matš 25 000-dollarilise auhinnafondiga Kasseli ITF-turniiril. Meie mehe vastaseks on sakslane Dominik Boehler (ATP 810.).